Metin2RegeX

Bine ai venit pe forumul serverului Metin2RegeX,Va rugam sa va faceti cont si sa va logati si sa faceti cate mai multe mesaje. Site nostru este http://89.38.197.231 client este pe site Very Happy.
Bafta!
Metin2RegeX
SERVERUL Metin2RegeX S-A RESETAT DIN CAUZA CA A FOST HOSTAT PE ALT CALCULATOR !!!NU MAI SUNT CONTURILE VECHI!!! FACETI ALTE CONTURI SI LA PRIMI 10 LE DAM TOT INAPOI

[GHID] Cum securizezi serverul "ANTI GM MODE"

Distribuiti

[Own]Ady
    Administrator
    Administrator

Taur Mesaje : 274
    Data de inscriere : 27/02/2011
    Varsta : 22
    Localizare : langa mouse ;)

[GHID] Cum securizezi serverul "ANTI GM MODE"

Mesaj Scris de [Own]Ady la data de Dum Feb 27, 2011 9:30 pm

Sal am vazut cate tutoriale anti gm mode dar era in engleza asa ca am decis sa il tradu in romana
    Apropro sper sa nu ma confudati cu u copiator da ca eu chair am tradus
    * Activa gmmode
    * Core shutdown / server
    * Bloc chat
    * Kick player
    * Trimite notificare

ºi mult mai mult .. pot face aproape orice isi doresc ..

deschide fiºierul de configurare de fiecare nucleu (auth, în primul rând, game1_1, game1_2, etc ..)

ºi insereazã la sfârºitul fiecãrui fiºier aceastã linie

Cod: [Select]
    adminpage_ip1: ip de server-ul dvs.
    Exemplu

adminpage_ip1: 1.2.3.4

nu este necesarã pentru a pune ip de server-ul dvs., de exemplu, am pus IP-ul meu la un alt server.
    este preferabil de a pune pe acelasi IP pentru fiecare configurare, nu ºtiu dacã este necesar, pentru cã sincer nu am testat

Proteja împotriva atacurilor la porþile P2P
    Aici nu trebuie sã facã greºeli, chiar ºi cel mai mic poate face server-ul dvs. de neatins.
    Descarca acest fiºier. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
    Deschideþi-l cu notepad si du-te la linia 6, schimbaþi linia aici

IPF un dolar permite tuturor de la IPDELVOSTROSERVER la orice
    cu .. Ei bine, vã puteþi imagina ..
    rânduri mai mici din acest fiºier puteþi vedea ceea ce este tot acest lucru, sau pentru a bloca accesul la porturile P2P de fiecare nucleu pentru toate IP-urile care nu sunt ale voastre.
    Cum ºtim care este portul de p2p fiecare nucleu?
    Du-te la a patra linie in Fisierul de configurare ºi veþi vedea numãrul portului.
    de exemplu, dar uºa este game1_1

P2P_PORT: 14001

Am fiºierul descãrcat este configurat cu porturile default.
    Dupã ce face schimbarea menþionate mai sus, salvaþi acest fiºier în / usr / local / etc
    apoi deschideþi rc.conf dosar situat în directorul / etc / ºi introduceþi acest lucru la partea de jos:

firewall_enable = "YES" firewall_script = "/ usr / local / etc / ipfw.rules" firewall_type = "open" firewall_quiet = "YES" firewall_logging = "DA"
    Acum restart (reboot) ºi problema ta este rezolvata ..

DarckMagic

Acum este: Sam Dec 03, 2016 11:47 pm